captcha

show-hide
מדבקות לרכב
מדבקות לרכבשילוט לרכב
שילוט לרכבשילוט משאית
שילוט משאיתשילוט רכבים
שילוט רכביםמדבקות פרסום לרכב
מדבקות פרסום לרכבמיתוג רכבים
מיתוג רכביםמדבקות לרכבים
מדבקות לרכבים

מאמרים אחרונים

חיסכון בדלק: שיקול חשוב בקניית מכונית או משאית!

עקב תנודות כלכליות ותמורות גיאופוליטיות המתחוללות בעולם, נראה כי מחירי הדלק רק הולכים ומאמירים, ועוד צפויים להמשיך לעלות. ההוצאות מכבידות על צרכנים מהמגזר העסקי והפרטי כאחד, ומכיוון שהצורך להתנייד ממקום למקום או לשנע סחורות איננו פוחת, מתגייסות יצרניות הרכב ליצירת כלים חסכוניים יותר.

כאשר מתכוונים לרכוש מכונית או משאית חדשה כדאי מאוד להיות מעודכנים לגבי החידושים האחרונים בתחום. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר בבעלי חברות המחזיקות ציי מכוניות גדולים, ולכן לפני קניית רכב חדש ובמידה ומדביקים עליו שילוט רכבים, יש לערוך סקר מקיף ולבחור בכלי המעניק חיסכון אופטימאלי בהתאם לייעודיו.

מנועים חסכוניים למשאיות – מה חדש? 

משאיות הן כידוע צרכניות דלק מאסיביות הנדרשות לא פעם לגמוע מרחקים ארוכים תוך נשיאת משקלים כבדים. אין פלא איפה, שאחד השיקולים המרכזיים ברכישת משאית הינו חיסכון כספי בתצרוכת הדלק, בשעה שהכלי החדש נוסע על הכבישים ומספק פרסום, הכנסה ומיתוג בעזרת עיטוף משאיות. כדאי לדעת שהיצרניות המובילות בתחום יוצאות מעת לעת עם שיפורים מהותיים במנועי משאיות כבדות ובינוניות. לדוגמא, מערכת הזרקת דלק מדויקת מאוד בלחץ גבוה הפועלת על מסילה משותפת, ותורמת לניצולת דלק מקסימאלית אפילו בסל”ד נמוך. חלקן של מערכות אלו ניחנות בגמישות הזרקה מצוינת ועשויות להגיע לחמש הזרקות בסיבוב, כך שהמנוע לא רק חסכוני אלא ניחן בהספק מרבי לצד רמת רעש נמוכה.

מנועים היברידיים במכוניות פרטיות

מכוניות עם מנועים היברידיים כבר הפכו לחזון נפרץ בכבישי ישראל, ובעליהן נהנים לא רק מתצרוכת דלק נמוכה, אלא גם מתרומה לאיכות הסביבה ולהפסקת התלות בנפט כמשאב בלעדי. מכוניות אלו משלבות כידוע בין מנוע בנזין ומנוע חשמלי המופעלים בהתאם לצרכי הנהיגה, וכאשר מדובר במהירות שיוט ובהאצה ובלימה מינימאליות עשויות לספק צריכה של 14 קילומטרים לליטר, ואפילו יותר. במרבית הדגמים הקיימים נטען המנוע החשמלי תוך כדי נסיעה על ידי ניצול האנרגיה הטמונה בהאצה ובבלימה, אך לאחרונה מיוצרות גם מכוניות plug-in המאפשרות טעינה משקע חשמלי. צרכן הרוכש רכבים מסוג זה ייהנה מטווחי נסיעה ארוכים יותר על המנוע החשמלי, ומכאן מחיסכון נוסף בצריכת הדלק.

חידושים חסכוניים נוספים

בנוסף לאמור לעיל קיימים עוד מספר חידושים אשר נועדו להפחית בהוצאות הנסיעה של הנהג:

  • מנוע גז – במכוניות אלו נעשה שימוש בגז המימן שמחירו נמוך כבמחצית ממחיר הדלק, ומכאן שמדובר בחיסכון משמעותי ביותר. בעל הרכב יכול לבחור בלחיצת כפתור בין שימוש במנוע הבנזין או הגז. יחד עם זאת, מי שמעוניין להסב את רכבו לתדלוק בגז ייאלץ להשקיע סכום נכבד, ובנוסף לכך יש לקחת בחשבון כי משרד האוצר שוקל להעלות את המיסוי גם על משאב זה.
  • מכוניות חשמליות – מכוניות אלו מתבססות על מצבר, מנוע חשמלי ומערכת ניטור, ומהוות ללא ספק פיתרון מיטבי מבחינת חיסכון בדלק. מאידך, עדיין קיימים מספר מכשולים הקשורים לטווחי הנסיעה, לזמן ההטענה ולמקום ההטענה או החלפת המצבר. לכן, מכוניות אלו עשויות להתאים במיוחד למי שזקוק לרכב קטן עבור נסיעות עירוניות, וכן לחברות המחזיקות בציי רכבים אשר שירותי הספק משתלמים עבורן.