captcha

show-hide
מדבקות לרכב
מדבקות לרכבשילוט לרכב
שילוט לרכבשילוט משאית
שילוט משאיתשילוט רכבים
שילוט רכביםמדבקות פרסום לרכב
מדבקות פרסום לרכבמיתוג רכבים
מיתוג רכביםמדבקות לרכבים
מדבקות לרכבים

מאמרים אחרונים

משאיות – חידושים בעולם המשאיות לשנת 2010

משאיות - החידושים המעניינים בעולם המשאיות, שנת 2010

עולם המשאיות מתקדם ומתעדכן בלי הפסקה.

בתור הכלי השימושי ביותר למסחר ושינוע ציוד בכל העולם, משאיות חייבות להתחדש כל הזמן, כדי להתאים את עצמן לשינויים העולמיים, לדרישות השוק ולרצונות הנהגים. גם אם נחליט לסכם מידי שנה את החידושים בעולם הזה, יהיה בידנו מידע שיספיק להרצאה שלמה.

משאיות למען איכות הסביבה

כולנו נמצאים בעיצומו של עידן ירוק, כזה שאיכות הסביבה היא חלק חשוב ואולי המשמעותי ביותר בו. לכן, כשמדברים על עולם הרכב בכלל וענייני משאיות בפרט, החידושים מתרכזים בעיקר בתחום הזה.

ניקח לדוגמא את חברת וולבו: החברה סיפקה לפני כשנה ארבע משאיות היברידיות לאיסוף אשפה לעיריות של לונדון ופריז. המשאיות הללו צורכות פחות דלק, מזהמות בעקבות כך הרבה פחות וגם יכולות להגביר את החיסכון על ידי טעינה חשמלית.

משאיות היברידיות גם בישראל

אותו דבר בדיוק עשו גם חברות מרצדס וניסאן, כאן בישראל. ניסאן הביאה לארץ את הקאבסטאר בגרסה ההיברידית. מרצדס החלה השנה בשיווק האנובר וקאנטור היברידיות. משאיות מסוג זה יחסכו על פי היצרניות, בין 15 ל-40 אחוזים מצריכת הדלק הממוצעת. גם UTI, יבואנית משאיות איסוזו, החלה בשיווק משאיות כאלו בארץ.

למעשה, מדענים רבים עסוקים כבר זמן רב במציאת פתרונות להפחתת צריכת הדלק של משאיות וכבר הציגו כמה שיפורים וחידושים, בנושאים כמו הפחתת התנגדות הרכב לאוויר בזמן הנסיעה ונטרול מערבולות הרוח שהוא יוצר.

חידושי משאיות לא מסתכמים רק בסביבה

כיום, אחד הדברים עליהם שמות יצרניות המשאיות דגש יותר מכל הוא נוחות הנהג. לכן, תוכלו למצוא לדוגמא משאיות של איסוזו מדגם מסוים, שעברו כמה שינויים רק כדי לשפר את חווית הנהיגה: מושבים רכים ונוחים יותר, גיר רובוטי, הגה מתכוונן, תוספת של פנסי ערפל- כל אלו אולי נראים כשינויים קטנים, אך הם משמעותיים מאוד עבור הנהג.

ואלו באמת החידושים הקטנים ביותר. כיום ניתן למצוא למשל משאיות הכוללות מצלמה לנסיעה בטוחה לאחור או תוכנת GPS מובנית. לאט לאט, חודרות לתאי המשאיות השונים אפילו תוכנות לשמירה על נתיב הנסיעה, מרחק מהרכב שמלפנים וכדומה.

וגם בתחום התאורה יש כמה חידושים מעניינים

לפני כמה חודשים הוחלט לחייב באירופה נהיגה באורות מלאים לאורך כל היום. יצרניות פנסי הרכב נערכות לכך במרץ וכבר החלו לייצר יותר ויותר פנסים בעלי עוצמה גבוהה יותר וכאלו שאורך חייהם יהיה גדול יותר.

גם פנסי המשאיות ערוכים לכך. משאיות הן בעלות מערכת החשמל שונה מעט מזו של רכב רגיל, לכן ישנם פנסים מיוחדים עבורן. כיום ניתן למצוא פנסים עמידים וחזקים יותר גם עבור משאיות ויש כאלו – כמו וולבו ו-MAN – שיצוידו מראש בפנסי קסנון, הנחשבים לאיכותיים ביותר.

אוהבים עוצמה? חכו שתראו משאית מיוחדת מבית וולבו

בראשית 2009 השיקה החברה השוודית משאית אדירה, שמיועדת לתנאים הקשים ביותר: הובלת אסדות עצים בצפון נורבגיה, הובלת מטען בהרי הרוקיס בארה”ב וכדומה. המשאית הזו, שנקראת FH16, מסוגלת לייצר 700 כוחות סוס והמומנט שלה עומד על 321.1 קג”מ. ומי שבא מעולם של משאיות מבין שמדובר במפלצת. לא פחות.

זה לא מקרה שיש שורה כזו של חידושים בתחום בזמן כל כך קצר. היצרניות מודעות לדינמיות של דרישות השוק וצרכי הנהגים. ובשל כך, הן יודעות שעליהן להתעדכן תמיד. יצרנית משאיות שלא תשדרג עצמה, תישאר מאחור.